| Piłka ręczna / ORLEN Superliga kobiet
W niedzielę do Polski przyleci duński piłkarz ręczny Kenneth Olsen. Jeśli Jeśli pomyślnie przejdzie testy medyczne, podpisze kontrakt z Wisłą Płock.
Prezes klubu, Andrzej Miszczyński, zaznaczył, że 28-letni Olsen, występujący na pozycji lewoskrzydłowego, ma wolę grania w płockiej drużynie. –Na razie ustaliliśmy, że jeśli dojdziemy do porozumienia, to będzie „Nafciarzem” do końca sezonu. Czy kontrakt zostanie podpisany, okaże się najwcześniej w poniedziałek – wyjaśnił Miszczyński.
Powodem zainteresowania się Duńczykiem była groźna kontuzja, jakiej podczas zgrupowania w Niemczech doznał jeden z płockich piłkarzy. W meczu kontrolnym z TV Emsdetten mocno uderzony w głowę został lewoskrzydłowy Joakim Backstroem, zmiennik reprezentanta Polski w zespole Wisły Adama Wiśniewskiego. Szwed stracił przytomność; odzyskał ją dopiero w drodze do szpitala.
Z pierwszej diagnozy niemieckich lekarzy wynikało, że zawodnik będzie wykluczony z gry na okres od dwóch do czterech tygodni.
– Wracając z Niemiec cała drużyna pojechała do kliniki w Poznaniu, gdzie wykonano Joakimowi badanie tomograficzne. Wynik jest jednoznaczny – musi bezwzględnie, z wykluczeniem jakiegokolwiek wysiłku, pauzować przez najbliższe cztery tygodnie – poinformował Miszczyński.
Dodał, że w lutym Wisłę czekają pojedynki w ekstraklasie i trzy bardzo ważne, decydujące o awansie do 16 najlepszych drużyn w Europie mecze w Lidze Mistrzów.
– Adam Wiśniewski grał w sześciu spotkaniach mistrzostw Europy, jest na pewno zmęczony i musi mieć zmiennika. Stąd nasza decyzja o podjęciu rozmów z Olsenem – zaznaczył prezes.
Szwedzki zawodnik doznał wstrząśnienia mózgu, założono mu też 16 szwów wewnątrz jamy ustnej. O tym, czy zagra w tym sezonie, zadecydują lekarze po upływie czterech tygodni bezwzględnego odpoczynku.
Zobacz także: Kontuzja Tomczaka nie tak groźna
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.